Güncel

Barış Kartalı : Türkiye’nin “gökyüzündeki gözü”

Barış Kartalı : Türkiye’nin “gökyüzündeki gözü”

Türkiye’nin hava hududunu dört koldan gözetleyen, “Kuzey”, “Güney”, “Doğu” ve “Batı” adı verilen uçaklar, her türlü görevi başarıyla yürütüyor

ilk HİK uçağı, 2014 yılının Şubat ayında Konya’da devlet erkanın katıldığı törenle hizmete alındı. Filoya daha sonra 3 HİK uçağı daha katıldı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı önemli bir güce kavuştu. Uçaklara “Kuzey”, “Güney”, “Doğu” ve “Batı” adı verildi. Konya’daki Havadan İhbar Kontrol (HİK) Grup Komutanlığı bünyesindeki HİK uçakları; gözetleme, hava savunma, erken ihbar, karşı taarruz ve hava hakimiyeti sağlamada avantaj sağlıyor.

Ana karargah ile icracı birlikler arasında role görevi gözeterek yüzlerce kilometre ötesinde komuta ve kontrolü yapan HİK uçakları, bölgedeki düşman birliklerinin elektronik yayın yapan sistemlerini tespit ve teşhis edebiliyor. HİK uçakları, oluşturduğu hava ve deniz resimlerini ilgililerle paylaşarak karar vericilerin etkin şekilde harekatı komuta etmesini sağlıyor.

Barış Kartalı – TÜRKİYE

Barış Kartalı , Türkiye'nin gökyüzündeki gözü - TÜRKİYE (2) Barış Kartalı , Türkiye'nin gökyüzündeki gözü - TÜRKİYE (1) Barış Kartalı , Türkiye'nin gökyüzündeki gözü - TÜRKİYE (3) Barış Kartalı , Türkiye'nin gökyüzündeki gözü - TÜRKİYE (4)

İZMİR ŞEHİR HABER - İZMİR TÜRKİYE - HABER GAZETESİ  - DÜNYA (4)

Güncel Kategorisi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına destek yağıyor.

İzmir Şehir HaberNisan 2, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Türkiye, Avrupa ve Amerika’ya kıyasla bu hastalığın yayılmasının üstesinden gelmeye en yakın ülkelerden biridir”

İzmir Şehir HaberNisan 2, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’ne katıldı

İzmir Şehir HaberMart 27, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her vatandaşımızın canı bizim için aynı derecede değerlidir, bunun için ‘Evde kal Türkiye’ diyoruz”

İzmir Şehir HaberMart 27, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ile video konferans aracılığıyla görüştü

İzmir Şehir HaberMart 27, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, sağlık çalışanlarına alkışlarla destek verdi

İzmir Şehir HaberMart 22, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin maruz kaldığı virüs tehdidinin en kısa sürede bertaraf edilmesi için devlet olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik”

İzmir Şehir HaberMart 19, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutabilirsek umduğumuzdan da güzel bir tablo bizi bekliyor”

İzmir Şehir HaberMart 19, 2020
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümü mesajı

İzmir Şehir HaberMart 19, 2020
Oku

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nu