Afrika

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Gonçalves Şampiyon Oldu

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Gonçalves Şampiyon Oldu

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda genel klasman birinciliğini İspanya’nın Caja Rural-Seguros RGA takımından Portekizli Jose Gonçalves kazandı. Bisiklet Turu’nun Marmaris-Selçuk etabının sona ermesinin ardından, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ın katıldığı törenle dereceye giren sporculara ve takımlara ödülleri verildi.

24 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da başlayan 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bugün Marmaris-Selçuk arasında gerçekleştirilen 8. etabın tamamlanmasıyla sona erdi.

Turun son durağı olan İzmir’in Selçuk ilçesinde, 8. etabın tamamlanmasıyla bir tören düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın’ın katıldığı törende, dereceye giren sporculara ve takımlara ödülleri verildi. Törende; etabı ilk üç sırada bitiren sporcular, turkuaz, kırmızı, yeşil ve beyaz mayo sahipleri ve takım sıralamasında birinci olan takım ödüllerini aldı.

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ödülünü, turun 6. etabı olan Kumluca- Elmalı etabında turkuaz mayoyu giyen ve sonraki iki etapta da bunu koruyan, Caja Rural-Seguros RGA takımından Portekizli Jose Gonçalves kazandı. 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun takımlar kategorisinde ise Gonçalves’in takımı Caja Rural-Seguros RGA, şampiyon olan takım oldu.

Cumhurbaşkanlığı olarak, 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda genel klasman birinciliğini kazanan sporcu Portekizli Jose Gonçalves ile takımlarda birinci olan İspanya’nın Caja Rural-Seguros RGA ekibini tebrik ediyoruz.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 24 Nisan’da İstanbul etabında sporcuların pedallara basması ile start aldı; sporcular daha sonra Anadolu’ya geçerek, geçen bir hafta süre içinde 8 etapta yarıştı.

16 TAKIMDAN 128 SPORCU KATILDI

16 takımdan 128 sporcunun yer aldığı 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda; İstanbul, Kapadokya, Aksaray-Konya, Seydişehir-Alanya, Alanya-Kemer, Kumluca-Elmalı, Fethiye-Marmaris ve Marmaris-Selçuk olmak üzere 8 ayrı etapta toplam 1.265,7 kilometre yol kat edildi. Bu yılki organizasyona; İtalya’dan 4, Polonya’dan 2, Belçika, İspanya, Fransa, İsviçre, Brezilya, Hollanda, Letonya, Avusturya, Kazakistan ve Türkiye’den 1’er takım katıldı.

1963 yılında başlayan, 1965’te uluslararası statü kazanan ve 1966 yılında Cumhurbaşkanlığı himayesine alınarak bugüne kadar uluslararası bir spor organizasyonu olarak devam eden Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bu yıl bazı ilklere de sahne oldu. Son durağın İstanbul olduğu önceki yılların aksine, bu yıl startı İstanbul’dan verilen organizasyonda sporcular, Kapadokya, Konya, Aksaray ve Seydişehir etaplarıyla, kıyı şeridinin yanı sıra ilk kez iç bölgelerde de pedal çevirdi.

İŞÇİ ÇOCUKLARINA 1 MAYIS HEDİYESİ

Final etabı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile aynı güne gelen 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun sona ermesinin ardından Sağlık Bakanlığı tarafından, günün anlamına binaen İzmir Selçuk’taki işçi ailelerinin çocuklarına bisiklet hediye edildi.

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda ,Jose Gonçalves ,Şampiyon Oldu  -n12 (1) 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda ,Jose Gonçalves ,Şampiyon Oldu  -n12 (2)

İZMİR ŞEHİR HABER - İZMİR TÜRKİYE - HABER GAZETESİ  - DÜNYA (4)

Gece Görüşlü Ambulans Helikopterler  -TÜRKİYE  (19)1Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece görüşlü ambulans, helikopterleri,Ankara ,Türkiye - Türkiye  (1)

Afrika Kategorisi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika Devlet Başkanı Zuma ile Görüştü

İzmir Şehir HaberEylül 6, 2016
Oku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, Kenya

İzmir Şehir HaberHaziran 4, 2016
Oku

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uganda

İzmir Şehir HaberHaziran 4, 2016
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mogadişu Büyükelçiliği’ni Açtı

İzmir Şehir HaberHaziran 3, 2016
Oku

“Ekonomik ve Ticari İlişkilerin Sağlam Bir Zeminde İlerlemesinin Başta Gelen Şartı İstikrardır”

İzmir Şehir HaberHaziran 3, 2016
Oku

Emine Erdoğan: “TİKA’nın Çalışmaları Türkiye-Kenya İlişkilerini Güçlendirecek”

İzmir Şehir HaberHaziran 3, 2016
Oku

“Doğu Afrika’nın İstikrarı, Türkiye İçin Hayati Öneme Sahip”

İzmir Şehir HaberHaziran 3, 2016
Oku

Emine Erdoğan, Kazuri Takı ve Seramik Üretim Merkezi’ni Ziyaret Etti

İzmir Şehir HaberHaziran 3, 2016
Oku

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kenya Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda

İzmir Şehir HaberHaziran 2, 2016
Oku

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nu